Intro Aktualności  

Pokazy tańca Fotograf ślub
Szkoła Oferta   Nasze Imprezy
Wybór tańca Kontakt Ceny Wynajem sal

               PLANY ZAJĘĆ :            Europejskie       Orientalne           Latynoskie & Flamenco        Nowoczesne       Etniczne       Ruch & Relaksacja         Seniorzy       Studenci       Dzieci 

            TAŃCE :    O tańcu     Europejskie     Orientalne              Latynoskie & Flamenco        Nowoczesne        Etniczne       Ruch &  Relaksacja         Seniorzy       Studenci      Dzieci

                                                                                                                     Założyciele        Alik - Aleksander Lidtke           Alexandra Grażyna Adamczyk        Nauczyciele          Warsztaty   

   > jesteś w     > Nauczyciele   >                                             You tube filmy        Archiwum Foto        Historia flamenco w Polsce      Wychowankowie        Zespoły       Muzycy

 
                        Witaj w Twojej szkole   Akademia Dom Tańca Pałacyk Wrocław

 

                                                                                                                                                                                                                                      Politechnika Wrocławska - nauczyciele tańca
 

 

NAUCZYCIELE  w DOMU TAŃCA  PAŁACYK WROCŁAW   -  Historia

Twórcy szkoły, tancerze, instruktorzy, nauczyciele  wszystkich stylów tańca oferowanych
przez szkołę Akademia Dom Tańca Pałacyk, dawni i aktualni  instruktorzy nauczyciele, specjaliści różnych technik tanecznych we Wrocławiu
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Przez ponad 30 lat działalności szkoły przewinęło się wiele znakomitych tancerek i tancerzy - specjalistów, którzy prowadzili stałe zajęcia  i warsztaty. Byli wśród nich także nauczyciele zagraniczni. Ich praca  przyczyniła się do ustanowienia wysokiego poziomu nauczania w Akademii br> Dom Tańca Pałacyk. 
Dzięki zdobytym u nas umiejętnościom  i doświadczeniu, 
wielu z nich zostało wybitnymi artystami estrady i scen tanecznych, również bardzo wielu założyło własne szkoły
tańca.
Wielu instruktorów rozszerzyło także znakomicie swoje umiejętności i zainteresowania o zupełnie nowe style tańca,
a niektórzy zmienili całkowicie swoje macierzyste techniki
lub stali się wielowarsztatowymi  nauczycielami tańca.

Poniższa lista dotyczy okresu po roku 2002,
o wcześniejszych informacje na stronie       >
  wychowankowie                                                   

 

 

 

 

 

 

Grażyna Alexandra
Adamczyk - Lidtke

flamenco

więcej o...

  

 

Założycielka szkoły  Akademia Dom Tańca  Pałacyk we Wrocławiu.
Organizatorka pierwszej szkoły tańca flamenco w Polsce w latach 80- tych.
W 2002 roku przestała koncertować  z powodu poważnej kontuzji biodra. Do dziś prowadzi swoją szkołę tańca i agencję artystyczną wraz z mężem Aleksandrem. Uczy tańca flamenco, etnicznych tańców Ameryki Łacińskiej, gry na cymblach  arabskich i kastanietach. Wiele lat była choreografem hiszpańskich spektakli w Polskich teatrach dramatycznych i własnym młodzieżowym teatrze flamenco. 
 
 
 
Aleksander Lidtke
tango argentino
  
Współzałożyciel Akademii Dom Tańca  Pałacyk.
Były aktor Teatru Jerzego Grotowskiego, który przez siedem lat jeździł ze swym mistrzem po świecie, prowadząc warsztaty teatralne od Ameryki po Australię. Wieloletni członek zespołu "Ritmo Flamenco" Grażyny Adamczyk, współtwórca scenariuszy dla Młodzieżowego Teatru Flamenco. Od wielu lat stał się pasjonatem argentyńskiego tanga i uczy tego stylu w naszej szkole. Prowadzi także taniec użytkowy i lekcje salsy w parach.
 
 
 
Anna Patkiewicz
flamenco
  
Tancerka i nauczycielka. Znana w Polsce tancerka flamenco, wychowanka zespołu RITMO FLAMENCO Alexandry. Czynnie koncertuje z wieloma zespołami
w całym kraju. Jest absolwentką AWF i doświadczonym pedagogiem , kontynuując pracę swejnauczycielki Alexandry w Domu Kultury , która uczyła tam flemenco  dzieci  i młodzież.
Prowadziła zajęcia w Domu Tańca przez 3 lata.
 
 
 
 

Gabriela Zając
arabski

 

  Absolwentka Szkoły Baletowej, od wielu lat uprawiająca taniec brzucha na scenach polskich i zagranicznych. Jest solistką zespołu muzyki arabskiej. Od wielu lat koncertuje stale na Bliskim Wschodzie.
Pracowała w DOmu Tańca przez 3 sezony.
 
 
 
Anna Krych
współczesny, modern
   Tancerka Teatru Muzycznego, choreograf i pedagog. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie, stypendystka Instytutu Francuskiego w dziedzinie tańca w Lyonie. Laureatka nagród Złotej  i dwóch srebrnych Iglic oraz nagrody Telewizji za stworzenie  i prowadzenie Młodzieżowego Teatru Tańca. Prowadziła zajęcia w Domu Tańca przez 3 lata.
 
 
 
 
Regina Dąbrowska
 Grzesiak
towarzyski
  Doświadczony, dyplomowany nauczyciel, wychowanka prof. Mariana Wieczystego. Wieloletni sędzia turniejowy
i licencjonowany nauczyciel systemu Crea - Dance. Specjalizuje się w tancu towarzyskim, ale także w formach popularnych tańców dyskotekowych i w eleganckim stylu tanga argentyńskiego.
Prowadziła zajęcia w Domu Tańca przez 3 lata.
 

 
 
Jose Luis Sosa
salsa
  Ciemnoskóry tancerz z Wenezueli. Jego specjalność to Salsa Karaibska. Jest duszą wielu latynoskich dyskotek wrocławskich. Prowadził zajęcia w Domu Tańca przez 3 lata.  
 
 

Alba Holder
 salsa

  Afrokubańska tancerka i wodzirej. Uczy tańców kubańskich tych popularnych i mniej znanych. Dzisiaj prowadzi własną szkołę salsy , kawiarenkę kubańską i szkołę jezyków. Prowadziła zajęcia w Domu Tańca przez 3 lata.  
 
 
Alicja Marczewska
flamenco
  Tancerka - wychowanka zespołu MANOS Y TACONES Alexandry, dobrze czuje się nie tylko w stylu flamenco, ale od kilku lat prowadzi także zajęcia  tańca brzucha, zafascynowana tą formą od młodzieńczych wypraw dio Tunezji. Była także członkiem zespołu Młodzieżowego Teatru Flamenco. Prowadziła zajęcia w Domu Tańca przez 3 lata.    
Elwira Janitzki
taniec arabski, perski, cygański
  Znakomita tancerka niemiecka polskiego pochodzenia wielokrotnie prowadziła w Pałacyku warsztaty tańca orientalnego. Zaszczepiła w całej Polsce pasję do tańca arabskiego prowadząc zajęcia w różnych miastach. Była inicjatorką i naszą współorganizatorką pierwszego w Polsce Festiwalu Tańca Arabskiego w Akademii Dom Tańca Pałacyk. Wyszkoliła kilka naszych instruktorek tańca arabskiego.    
Patrycja Marczewska
arabski
 
Tancerka - wychowanka zespołu SOL DEL SUR  Alexandry. Z tańca flamenco przestawiła się na taniec brzucha, który stał się jej pasją. Podobnie jak siostra krąży z upodobaniem między Hiszpanią a Tunisem Z pasją i powodzeniem uczy tańca  arabskiego i organizuje pokazy swoich wychowanek.
Prowadziła zajęcia w Domu Tańca przez 5 lat.  
 
   
Agata Makowska
flamenco
  Tancerka z wieloletnią praktyką na estradzie i wychowanka zespołu "MANOS Y TACONES" Alexandry, członek zespołu Młodzieżowego Teatru Flamenco. Dziś prowadzi własną szkołę tańca i koncertuje z własnym zespołem gitarzystów. Prowadziła zajęcia w Domu Tańca przez 2 lata.  
 
 
Anna Wesołowskaa
funky, hiphop,
brodway
  Specjalistka od nowoczesnego tańca, zwłaszcza amerykańskiego. Pedagog i choreograf, której formacje taneczne są zdobywcami głównych nagród na Festiwalach Tańca Nowoczesnego. Jej ulubionym stylem , poza funky i jazzem jest styl tańca popularny w teatrzykach na Brodwayu. Prowadziła zajęcia w Domu Tańca przez 2 lata.  
 
 
Agnieszka Kadłubowska
dworski, dawny
  Tancerka i choreograf - od lat współpracująca z zamkiem w Bolkowie. Jest jednym z założycieli i członków zespołu "Serenissima", Występuje w spektaklach na pokazach i turniejach rycerskich oraz uczy tańca pełnego dobrych manier, ukłonów i stylu. Prowadziła zajęcia w Domu Tańca przez 2 lata.  
 
 
Bohdan Piotrowski
hiphop
  Nauczyciel z niemałą praktyką w swojej dziedzinie ruchu. Jest fachowcem od różnych stylów tańca, m.in. tańca towarzyskiego ,funky,  hip-hopu i wielu innych odmian street dance. Prowadził zajęcia w Domu Tańca przez 3 lata.  
 
 
"Bioły"
Maciej Jach
electric booggie
  Członek grupy BROKEN GLASS, uczestnik wielu międzynarodowych pokazów i imprez. Prowadzi zajęcia w stylu electric booggie - elektrycznych robotów -wymyślonego przez M. Jacksona. Prowadził zajęcia w Domu Tańca przez 2 lata.  
 
 
Marek Jurczak
towarzyski
  Mistrz Tańca Towarzyskiego uczestnik wielu międzynarodowych pokazów i imprez. Prowadzi zajęcia z parami nowożeńców układając im choreografię do weselnego pierwszego tańca. Prowadził zajęcia w Domu Tańca przez 2 lata.  
 
 
Maja Lewicka
współczesny,
azzowy, modern

 

  Specjalistka od współczesnej formy baletowo-jazzowej. Tancerka z Teatru Tańca "ARKA". Jako wszechstronna tancerka prowadzi też z zamiłowaniem grupy funky- jazzowe i hiphopowe oraz styl Brodway jazz.Została jedną z laureatek telewizyjnego konkursu tancerzy i zakwalifikowała się na warsztaty w Paryżu. Dalsza droga prowadzi wprost na Amerykański Brodway. Trzymamy kciuki !!!  Prowadziła zajęcia w Domu Tańca przez 4 lata.    
 
 
Rada Żivkowić
taniec arabski, hinduski
 i cygański
  Znakomita tancerka cygańska. Występowała z zespołem Don Wasyla. Kształciła się w Indiach i Maroku. W Akademii Dom Tańca Pałacyk prowadziła wielokrotnie warsztaty tańców arabskich, Bharata Natyam, i cygańskich. Zostawiła wiele następczyń swoich specjalności, także spośród naszych uczennic, a później instruktorek tańca orientalnego.    
Jazmin Mazloum
taniec arabski
 
  Tancerka pochodząca z Libii zamieszkała w Polsce. Rozpropagowała taniec arabski w początkach XXI wieku w Warszawie. Potem gościła w wielu miastach Polski prowadząc warsztaty. Zawiązała także pierwszą formalną organizację tancerek arabskich, weryfikującą poziom prezentacji tanecznych i nauczania tańca. W Domu Tańca Pałacyk prowadziła kilkakrotnie warsztaty tańca arabskiego. Wprowadziła nowe techniki tańca z mieczem, laską i świecznikiem.    
Anna Mikita
arabski, towarzyski,
salsa

 

Wysokiej klasy tancerka Tańca Towarzyskiego. Specjalistka stylu latynoamerykańskiego. Swój styl wzbogaciła o salsę latynoską, a prawdziwym odkryciem stał się dla niej arabski taniec brzucha. Jest jednym z filarów tego stylu  tańca we Wrocławiu. Prowadziła zajęcia w Domu Tańca przez 4 lata.

 


 

 
Izabela Rybaczyk
towarzyski,
salsa

 

Mistrzyni Tańca Towarzyskiego w stylu standardod pewnego czasu pokochała latynoska salsę, której także uczy z upodobaniem. Jest także doskonałą tancerką prezentującą się często na pokazach estradowych. Prowadziła zajęcia w Domu Tańca przez 5 lat.

 


 
 
Juan Polvillo
taniec flamenco
  Hiszpański tancerz prowadził w Akademii Dom Tańca Pałacyk warsztaty flamenco.
Uczestniczyło w nich wiele tancerek wrocławskich, a także wiele instruktorek i wychowanek Szkoły Flamenco Alejandry, m.in. Anna Patkiewicz, Anna Mendak,
   
Katarzyna Roszak 
 irlandzki

 

Specjalistka Tańca Celtyckiego: uczy tańców szkockich, irlandzkich, burgundzkich i wielu innych ludowych.Prowadziła zajęcia w Domu Tańca przez 2 lata.

 


 
 
Urszula Żebrowska
flamenco

 

Specjalistka Tańca Flamenco: wychowanka zespółów "Manos y Tacones" oraz "RitmoFlamenco " Alexandry , uczestniczka Młodzieżowego Teatru Flamenco. Kocha flamenco i konie, jak rodowita Hiszpanka i prawdziwa flamencita. Odwiedza Hiszpanię co roku i przesiąka jej atmosferą od dzieciństwa. Prowadziła zajęcia w Domu Tańca przez 3 lata.

 


 
 
Rafael Navro
 
salsa, tango

 

Specjalista Tańca Latynoskiego ze szkoły nowojorskiej: uczy salsy, bachaty, merengue, tango argentono i wielu innych.  Przybył do nas jako gość wprost z Kanady i Hawajów. Zadomowił się we Wrocławiu, zaczął pracować w naszej szkole i tu poznał swoją sceniczną partnerkę Margeritę. Dzięki naszej szkole stał się najlepszym i poszukiwanym nauczycielem salsy NY. Prowadził zajęcia w Domu Tańca przez 4 lata.

 


 
 
Michał Szymański
towarzyski

 

Specjalista Tańca towarzyskiego, najlepiej  czuje się w stylu Latynoskim, prowadzi  także zajęcia w stylu dyskotekowym i rock and rollowym. Prowadził zajęcia w Domu Tańca przez 3 lata.

 


 
 
Marzena Gwadera
flamenco

 

Specjalista Tańcaflamenco, psycholog. Tańczyła w grupie Justyny Jarek, która jest jedną z najdawniejszych wychowanek Alexandry i niegdyś główną solistką zespołu "Ritmo Flamenco". Marzena często towarzyszy w duecie Justynie w występach estradowych i pokazach tańca flamenco. Prowadziła zajęcia w Domu Tańca przez 2 lata.

 


 
 
Małgorzata Zujewicz
arabski, bollywood
Moulin rouge,
hawajski

 

Specjalista Tańca arabskiego o różnorodnych talentach. Zajmuje się także tańcem estradowym , stworzyła w naszej szkole Rewię w stylu paryskiego Teatru Moulin Rouge, oraz Rewię Arabską, których spektakle odbywały się cyklicznie w Pałacyku.  Prowadziła zajęcia w Domu Tańca przez 4 lata.

 


 
 
Agnieszka Dutkowska
taniec arabski i tribal
  Uczyła się tańca arabskiego u  Rady Żivković, a później uczyła się u innych instruktorek w Domu Tańca Pałacyk, głównie u Małgosi Zujewicz. Nieco później zetknęła się z  tańcem tribal - wówczas nowym stylem tańca arabskiego, który torował sobie dopiero drogę do popularności w Polsce i zaczęła się w nim specjalizować. Przez 3 lata prowadziła własne grupy w Pałacyku.    
Maria Sławczewa
flamenco,
bułgarski

 

Wychowanka zespołu SOL DEL SUR Alexandry. Specjalista Tańca flamenco. Od wielu lat także współpracownica zespołu bułgarskiego, w którym śpiewa i tańczy. Stworzyła też własny zespół flamenco.
Prowadziła zajęcia w Domu Tańca przez 2 lata.

 


 
 
Alicja Strzelecka
 arabski

 

Specjalista Tańcaarabskiego. Od roku uczy w naszej szkole Dom Tańca Pałacyk. Prowadziła zajęcia w Domu Tańca przez 2 lata.

 


 
 
Magdalena Karczewska
towarzyski,
disco MTV

    

Specjalistka Tańca towarzyskiego o ogromnym doświadczeniu  turniejowym. Świetnie  czuje się zarówno w stylu Standard jak i  Latynoskim. Zdobywała także nagrody w stylach dyskotekowych i czirlideringu prowadzi  także zajęcia tych  stylach. Prowadziła zajęcia w Domu Tańca przez 2 lata.

 


 
 
Agnieszka Religa
arabski

 

Przez niemal dwa lata  uczestniczyła aktywnie w pracy zespołu arabskiego " Al Mara " w naszym Domu Tańca w  Pałacyku i prowadziła samodzielne zajęcia z tańca arabskiego

 

      
Sylwia Kondratowicz
towarzyski
salsa

 

 

  Prowadziła zajęcia w Domu Tańca przez 4 lata.

 

 

 
Andrzej Pawlak
towarzyski
salsa

 

Znakomicie zasłużył się przez prawie 5 lat pracy ( do 2009 roku w Domu  Tańca Pałacy. Szkoląc naszych uczniów nie tylko w tańcu towarzysim, ale także w salsie i lambadzie. Często partnerował naszym instruktorkom w wielu pokazach tanecznych i zabawił uczestników naszych party w Tańczącej Piwniczce. Prowadził zajęcia w Domu Tańca przez 4 lata.

 

 
 
 
 Rafał Zemankewicz
towarzyski
salsa

 

Prowadził zajęcia w Domu Tańca przez 3 lata.

  
 
 Ewa Stępień
arabski

 

Prowadziła zajęcia  za tańca arabskiego w Domu tańca Pałacyk i wielokrotnie występowała jako solistka na pokazach tańca.
Prowadziła zajęcia w Domu Tańca przez 3 lata.

 

 
 
 
  Aleksandra  Machowska
arabski

 

Tancerka, która zapoczątkowała nowy styl Bollywood w naszej szkole i we Wrocławiu. Prowadziła zajęcia przez 2 lata i zawiązała zespół, z którego wywodzą sie następne popularne nauczycielki tego stylu we Wrocławiu. 
Prowadziła zajęcia w Domu Tańca przez 2 lata.

 

   
Riccardo Recanati
salsa NY

 

Włoski tancerz , specjalista salsy . Organizator wielu konkursów ogólnopolskich salsy. Prowadził trzykrotnie warsztaty w naszym Domu Tańca

 

   
Dorota Szaro - Szadora
taniec arabski, bollywood, hawajski
  Specjalistka tańców orientalnych wychowana na Bliskim Wschodzie w Tunezji i Libii.
Pracuje od wielu lat w Pałacyku. Stworzyła wiele grup tanecznych , z którymi tańczy
na estradzie. Założyła też własny Teatro del Oriente.
   
Marta Pater
taniec arabski, tribal
  wychowanka Doroty Szaro. Laureatka zagranicznych konkursów tańca arabskiego. Tancerka solistka estradowa i nauczycielka tańca. Przepracowała w Pałacyku 3 lata    

          Urszula Szarek
       
arabski i Bollywood

 

 
Uczennica i wychowanica naszej Akademii. Była członkinią zespołu Małgorzaty Zujewicz, która zapoczątkowała w Pałacyku taniec arabski.
Potem prowadziła przez 3 lata własne grupy tańca arabskiego i bollywood w Pałacyku oraz występowała na estradzie.
 

 

 

 

Karolina Woch    
taniec towarzyski
i użytkowy

 


Wyspecjalizowana instruktorka wysokiej klasy w tańcu towarzyskim. Pracuje z parami indywidualnymi. Prowadzi już 2 lata lekcje Pierwszego Tańca dla nowożeńców i zajęcia grupowe.
 

 

 

 

Joanna Orłowska Stanisławska
taniec arabski, burleska i latino

 


Wychowanka Szkoły Tańca "Gracia " Alejandry.Wiele lat tańczyła w jej zespole "Manos y Tacones". Później w Pałacyku poznała techniki orientalne i burleskę. Szkoliła sie także w salsie i poldansie. Występuje solo na estradzie. Prowadzi u nas zajęcia z salsy dla dorosłych w parach  i dla osób 50+ solo.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Aktualności       Oferta        Plan zajęć         Warsztaty        Historia szkoły       Założyciele        Nauczyciele        Ceny         Kontakt

                                                                                                                                                   © by Akademia Dom Tańca Pałacyk

stat4u