Główna Aktualności Pokazy tańca

Fotograf

Szkoła Oferta Nasze imprezy

Wybór tańca Kontakt Wynajem sal

       Europejskie     Orientalne     Latynoskie &Flamenco     Nowoczesne     Etniczne     Ruch-Relaksacja            Seniorzy    Studenci     Dzieci  

Flamenco                      Salsa dla par    Solo    Dla puszystych   Cubana    Rueda    Bachata    Samba brasil    Reggaeton   Latino mix

  Historia salsy             Nauczyciele salsy            Galeria

jesteś w >  wybór tańca  > latynoskie  > salsa dla par  > nauczyciele                                                                           aktualizowano 24.11.2012 g.16.30

    Pokazy tańca

     LATINO MIX
     Plan zajęć
    
Historia salsy
    
Tańce Meksyku
    
Warsztaty
     Lekcje  prywatne
    
Single
    
Ceny

 

             Witaj w Twojej szkole Akademia Dom Tańca Pałacyk
                 
NAJSTARSZEJ  SZKOLE  SALSY  we WROCŁAWIU
                                                                                                                                                Wrocław -Wydział Architektury przy Parku Tołpy


 
nauczyciele salsy Wrocław Instruktorzy i trenerzy salsy i tańców latynoskich, kubańskich, merengue, bachata, mambo, suelta, rueda, trener salsy, instruktor salsy, nauczyciel salsy, i innych tańcow latino: rumba, cha-cha-cha, conga, guaracha, guagira, son cubano  we Wrocławiu

 
   Z dumą prezentujemy wrocławskich instruktorów - miłośników salsy, którzy pracowali w naszej szkole i przyczynili się  do rozkwitu tego stylu we Wrocławiu. Wielu z nich prowadzi obecnie własne szkoły tańca.
Dziękujemy im wszystkim za twórczą współpracę.


 UWAGA: 
Instruktorów prowadzących aktualnie kursy w Pałacyku wyróżniamy kolorem czerwonym
 

 
Grażyna  Adamczyk
Od 1984 roku prezes Towarzystwa Polska Ameryka Łacińska we Wrocławiu  specjalistka od  latynoskich i iberyjskich tańców etnicznych. założycielka pierwszej szkoły latino Flamenca- Latinoamericana w roku 1989, od 2002 pod nową nazwą Dom Tańca Pałacyk.  Salsę poznawała 30 lat temu, - w czasie podróży do Ameryki Łacińskiej, kiedy ten styl dopiero się kształtował Organizowała pierwsze dyskoteki latynoskie w końcu lat 80-tych
we wrocławskich klubach studenckich. Dzisiaj prowadzi zajęcia
Latino Mix, na których uczy elementów rozmaitych tańców latynoskich, które miały wpływ na rozwój salsy    patrz >  Historia salsy       .
  
 

 
Jose Luis Sosa
dr ekonomii, z Wenezueli, studiował we Wrocławiu w końcu lat 80-tych. Jako student pojawiał się na pierwszych we Wrocławiu dyskotekach latino, organizowanych przez Towarzystwo Polska - Ameryka Łacińska w klubach : Akademii Ekonomicznej, Uniwersyteckim - "Indexie"  i "Studni" oraz Politechniki w "TK - ach".
Jako jeden z pierwszych prowadził regularne lekcje salsy w kilku miejscach. Przez dwa sezony ( 2002 / 4 )uczył w Pałacyku Salsy solo i Merengue - w prostym intuicyjnym sposobie tańczenia, jak w jego ojczyźnie. Później nauczyciel języka hiszpańskiego, po roku 2005 - wodzirej i DJ we wrocławskich klubach.
 
 
 


 

 


Renata Dąbrowska
Grzesiak dyplomowany nauczyciel tańca
i sędzia turniejowy tańca sportowego. Dyplomantka znakomitego profesora Wieczystego. Od lat osiemdziesiątych prowadziła własną działalność szkoleniową i biznesową i wychowała rzeszę znakomitych tancerzy we Wrocławiu i Olsztynie. Uczyła tańca również w Grecji. Przez półtora roku
( 2002 / 3 ) prowadziła zajęcia Salsy oraz Mambo w stylu europejskim w Domu Tańca Pałacyk. Później kilka lat szkoliła pary taneczne w Akademii Rolniczej oraz działała jako organizator imprez.
 

 
 

 
Alba Holder
rodowita Kubanka, w Polsce - pedagog nauczyciel języka angielskiego, później także hiszpańskiego, która założyła rodzinę we Wrocławiu w końcu lat 80-tych.Tańczyć uczyła się u Jose Sosy a 2002 r. rozpoczynała karierę nauczyciela tańca w Pałacyku i przez 1,5 roku uczyła Salsy kubańskiej  solo we własnym stylu Guaguanco.
Jej uczennicami były m.in. założycielki szkół tańca - siostry Anna i Beata Tymes oraz Iza Renner ( dziś właścicielka Szkoły Renn ). Później Alba założyła własną szkołę tańca i zaczęła organizować dyskoteki latynoskie w Klubach "Maska" oraz "P1". Dalszym etapem jej działalności było założenie restauracji i szkoły języka "Centro Latino Tropicana".
 
 
 

 
Rafael Navro
 tancerz, który spędził 20 lat w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Uczył się tańca w sieciowej szkole Arthura Murray'a. W 2004 - 2007r. rozpoczął karierę instruktorską w naszej szkole Dom Tańca Pałacyk,
jako nauczyciel  Merengue,
liniowej Salsy solo  i  Bachaty. Występował wraz z Anna Mikitą na pokazach salsy. Później zaczął prowadzić lekcje salsy NY oraz tańca użytkowego w innych szkołach i salsokoteki w klubach wrocławskich,
a następnie otworzył własną szkołę pod nazwami "Tropical Dance Studios" i "Szkoła pierwszego tańca".
 
 

 
Magdalena Karczewska  wysoko utytułowana tancerka tańca turniejowego, najwyższej klasy "S" w dwóch stylach : standard i latino. Kilkukrotna mistrzyni i wicemistrzyni Polski oraz zdobywczyni pierwszych miejsc na poważnych turniejach  międzynarodowych  w kilku stylach tańca, m. in.: towarzyskim turniejowym, chearleaders, rewiowym i disco.
W latach 2004 -7 Prowadziła zajęcia Salsy solo Ladies Styling, Salsy w parach w stylu NY. Brała także udział w pokazach tanecznych rewii Domu Tańca Pałacyk oraz z Michałem Szymańskim w pokazach tanecznych w stylu latino. W 2008  wyjechała z Wrocławia.
 
 
 

 
Anna Mikita
( później Zielińska )
wychowanka renomowanej szkoły tańca turniejowego Majewskich we Wrocławiu. W 2004 będąc jeszcze licealistką zadebiutowała jako instruktor  tańca towarzyskiego i użytkowego w Domu Tańca Pałacyk. Tutaj spotkała naszego instruktora Rafaela Navro, który wprowadził ja w tajniki Salsy, którą tańczyli razem jako para na pokazach tanecznych. Tańczyła również na pokazach z Michałem Szymańskim Sambę i inne tańce latino. Potem sama zaczęła prowadzić zajęcia Salsy solo. Po kilku warsztatach tańca orientalnego, zainteresowała się techniką tańca brzucha i przekwalifikowała się na tancerkę tańca arabskiego.
Po roku 2008  założyła własną szkołę tańca arabskiego "An Najma".

 
 
  

 
Izabela Rybaczyk
tancerka turniejowa klasy A. Zaczęła pracować w Domu Tańca już od 2003 r. jako nauczycielka tańców: towarzyskiego i użytkowego. Jako partnerka  Andrzeja Pawlaka występowała w pokazach tańca turniejowego i latino dla Agencji Artystycznej Pałacyk. Z czasem zaczęła uczyć Salsy w parach oraz  Ladys Styling.
W 2009 roku założyła własną szkołę Studio Tańca "Dance With Me"
 
 
 

 


Andrzej Pawlak
tancerz stylów towarzyskich, od 2005 roku prowadził zajęcia tańca towarzyskiego w naszej szkole. Wyspecjalizował
się w towarzyskiej odmianie tańców latynoskich. Kilka lat prowadził lekcje Salsy towarzyskiej i Lambady. Wielokrotnie występował tańcząc Salsę na pokazach z Izą Rybaczyk i Sylwią Kondratowicz. Współpracował z Domem Tańca prowadząc wiele imprez tanecznych. Od 2010 związał się z nową Szkołą tańca arabskiego - naszej byłej instruktorki Małgorzaty Zujewicz "Al Mara".
 

 
  

  Marta Jermolenko- tancerka z przygotowaniem w tańcu turniejowym. Od 2008 r. uczyła tańca użytkowego i specjalizowała się w Salsie dla par. Stale rozwijała swoje zainteresowania różnymi technikami latino, jak : Zumba, Kizomba i inne. Prowadziła lekcje w Pałacyku do 2010 r.  
  

 
Anna Drewniak
nauczycielka wykształcona w tańcu turniejowym. Jeszcze jako uczennica szkoły średniej zaczęła współpracować w 2007 r. z Domem Tańca początkowo ucząc techniki tańca towarzyskiego i użytkowego. Jej ulubionym stylem jest taniec latino, dlatego chętnie prowadziła lekcje rock& rolla oraz Salsy solo.
Do dzisiaj pozostaje w kontakcie ze szkołą, prowadzi warsztaty i okazjonalne lekcje.
 
  

 
Maciej Półrolnik 
przybył do Wrocławia na studia z Częstochowy, gdzie tańczył w klubie "Sabores de Salsa". Entuzjasta kubańskiego stylu zabawy salsą, zwłaszcza w stylu
Rueda de Casino. W Domu Tańca Pałacyk prowadził zajęcia salsy kubańskiej w roku 2005 /06.
Był pierwszym instruktorem, który wprowadził do Wrocławia Ruedę.Później współpracował z Albą Holder, uczył w jej szkole i organizował pokazy Ruedy. Po latach założył własną szkołę salsy "Timbaila ".
 
  


Riccardo Recanati
 
pasjonat i nauczyciel Salsy. W 2004 roku przybył do Wrocławia z Włoch i prowadził naukę tańca w klubach studenckich.
W latach  2006 - 7 zaczął prowadzić warsztaty i salsoteki w Domu Tańca Pałacyk oraz w innych szkołach i klubach. Był pierwszym nauczycielem we Wrocławiu, który wprowadził profesjonalny warsztat nauczania nowych stylów i technik salsy, które były używane w tym czasie na europejskich turniejach salsowych. Jego ulubiony styl, to Salsa portorykańska. W 2008 otworzył własną szkołę we Wrocławiu "Fly Dance Academy". Znany jest z tego, że organizuje doroczne turnieje i festiwale Salsy o zasięgu ogolnopolskim.
 
 
  

  Izabela Renner uczyła się tańca u Alby Holder Salsy kubańskiej. W 2006 roku zaczęła uczyć salsy w parach prowadząc zajęcia wraz ze swym bratem Rafałem w Domu Tańca Pałacyk. Bardzo szybko zdecydowała się na założenie własnej szkoły tańca we Wrocławiu, znanej pod nazwą "Szkoła Renn".  
  

 
Rafał Zemankiewicz
– tancerz o wieloletnim przygotowaniu do tańca towarzyskiego. Od 2005roku prowadził zajęcia w Domu Tańca zarówno tańca użytkowego jak i Salsy. Popularyzował w naszej szkole zajęcia Salsy dla  singielek . Jego uczennice, ale i uczniowie prezentowali wielokrotnie zbiorowe układy taneczne na dorocznych pokazach tańca w naszej szkole w Pałacyku.
W 2009 r. opuścił Wrocław.
 
 
  

  Sylwia Kondratowicz – tancerka, która po latach tańczenia turniejowego, wraz z bratem Łukaszem zaczęła prowadzić zajęcia tańca użytkowego oraz Salsy towarzyskiej w parach od 2007r. Tańczyła również wielokrotnie na pokazach Agencji Dom Tańca Pałacyk, jako partnerka Andrzeja Pawlaka, a także na pomagała w prowadzeniu wieczorków tanecznych w Tańczącej Piwniczce w Pałacyku. Po  2009 roku i założyła własna szkołę tańca.  
 

 

 

 


 

 
Barbara Karpińska
– Od dziecka trenowała taniec towarzyski, później Charleadering. Gdy rozpoczęła studia we Wrocławiu kontynuowała szkolenie w tańcu towarzyskim u naszej byłej instruktorki Reginy Dąbrowskiej Grzesiak. W tym czasie zainteresowała się także hip-hopem. Absolwentka popularnej we Wrocławiu uczelni "SKIBA" kształcącej nauczycieli tańca. Od 2007r prowadziła zajęcia tańca towarzyskiego i użytkowego w Domu Tańca Pałacyk. W międzyczasie
uczestniczyła w wielu kursach i warsztatach salsy, m.in. u Ricardo Recanati i Jose Torresa. Obecnie uczy
Salsy Solo , w parach, Salsy Cubana, Ruedy de casino, Bachaty,  Reggaetonu oraz zajęcia Salsy odchudzajacej.
 Od kilku lat w Domu Tańca prowadzi formację salsową " El Fuego". Członkowie grupy biorą udział w wielu występach estradowych dla miasta Wrocławia, na eventach dla firm i na pokazach i turniejach tanecznych. Jej zespół wciąż rozwija repertuar o tańce dyskotekowe, country i inne nowe style, łącząc tango argentyńskie z tańcem współczesnym.
Zespół jest od kilku lat nagradzany w wielu konkursach tanecznych na terenie całej Polski.

 
 
 

  Radek Spólnik tancerz o przygotowaniu z tańca towarzyskiego od 2009 - odbywał staż nauczyciela tańca towarzyskiego, użytkowego  i Salsy dla par  w naszej szkole. Występował także jako partner Basi Karpińskiej w pokazach estradowych. Współpracuje ze szkołą do tej pory prowadząc okazjonalne lekcje.  
 

 
Michał Boruch
  zaczynał swoją edukację taneczną od tańca towarzyskiego i od 2009 uczył tego stylu oraz tańca użytkowego w Domu Tańca Pałacyk. Z czasem zainteresował się stylem latino i zaczął uczyć
Salsa dla par. Uczestniczył wielokrotnie w pokazach tańca dla Szkoły Dom Tańca i dla Agencji Artystycznej Pałacyk wraz ze swą partnerką Katarzyną Helisz. Razem organizowali także wiele wieczorków tanecznych w stylu salsowym w naszej Tańczącej Piwniczce w Pałacyku. Często uczestniczy także w turniejach salsowych organizowanych przez Ricardo Recanati.
 
 
 

  Katarzyna Helisz - partnerka Michała Borucha jeszcze ze szkoły tańca towarzyskiego. Od 2009 zaczęła uczyć w Domu Tańca Pałacyk, partnerując także Michałowi w pokazach tanecznych na imprezach. Obok tańca towarzyskiego, użytkowego, chętnie prowadzi lekcje Salsy dla par i  Samby.
Od trzech lat jej uczennice przygotowują ciekawe etiudy taneczne w tych stylach.
 
 

 

  Paweł Radomski
Pierwsze kroki w tańcu towarzyskim stawiał w wieku 12 lat.
We Wrocławiu krótko uczęszczał na zajęcia salsy LA, i do Jose Torresa, gdzie złapał bakcyla salsy kubańskiej i bachaty.
Niedawno zainteresował się odmianami tańców afrokubańskich m.in: rumba (yambu, guaguanco, columbia), afro (palo, orishas), a także son. Od 2010 roku tańczy w naszym zespole El-Fuego, kierowanym przez Barbarę Karpińską. Wraz z nią jeździ na liczne eventy salsowe w kraju i za granicą, bierze udział w konkursach i warsztatach. prowadzi zajęcia z salsy kubańskiej
i
bachaty.

 
 
  Europejskieie       Orientalnene        Latynoskie &Flamenco       Nowoczesne       Etniczne       Ruch &Relaksacja      
                                                                                                                                       © by Akademia Dom Tańca Pałacyk

stat4u